Dell Alienware M11x R3

Úvod

Notebook se mi podařilo sehnat přes portál bazos.cz, prodejce jej nabízel za 7 tisíc, podařilo se mi ho usmlouvat na polovinu. Notebook mi přišel do týdne včetně zdroje, disku a operační paměti.

Původní HW specifikace:

  • CPU: i7-2617M (1,5-2,6 GHz ) 17 W
  • GPU: NVIDIA GT 540M 2GB DDR3
  • RAM: 6GB DDR3 1333MHz
  • 640GB HDD

HW specifikace po upgradu:

  • RAM: 16GB DDR3L 1600 MHz (2×8 GB Hynix)
  • 250GB SSD (Samsung 860 Evo)
  • Intel Wireless-AC 7260 (Wi-Fi modul)

Čištění

Při první prohlídce jsem nezjistil žádné katastrofální znečištění, ale pro jistotu a klid v duši jsem notebook rozdělal, komponenty očistil od staré pasty a nanesl novou. Ventilátor i plasty jsem očistil od přebytečného prachu a vše dal dohromady.

Klávesnice

Pokud existuje nějaký díl, který s největší pravděpodobností vyměníte jako první, je to klávesnice. Někteří z nás totiž svůj notebook používají v posteli, při jídle a vybraným jedincům se mohlo stát, že do klávesnice vylili i svůj oblíbený nápoj. Nemluvě o dalších nečistotách, které se pod klávesnici dostávají. Tudíž jsem zakoupil zcela novou klávesnici z Polska. Jediný nedostatek jsem shledal v nefunkčním podsvícení, ale o tom si povíme později.

Podsvícení

Jak jsem již naznačil, podsvícení notebooku nefunguje. Na vině je pravděpodobně mikročip, jelikož krom klávesnice nefunguje ani podsvícení reproduktorů, loga Alienware a LED indikátory (Caps Lock, WiFi). Doufám, že v brzké době tento problém vyřeším a vše bude naprosto v pořádku.

Baterie

Pokud si kupujete notebook z bazaru a jedná se o model minimálně 2 roky starý, nepočítejte s baterií, která vydrží několik hodin provozu. Pokud prodávající neinvestoval do nové, zřejmě se setkáte s výdrží několika desítek minut (v lepším případě). Jelikož se origo baterie v ČR nedá sehnat, zakoupil jsem baterii značky Patona, ale spokojenost jsem u ní bohužel nenašel. Již potřetí ji reklamuji z důvodu skokové kapacity a enormně rychlého vybíjení. Pokud nebude jiná možnost, budu muset zakoupit baterii z ciziny, což je však docela risk. Uvidíme.

WWAN modul

Tento notebook měl volný WWAN konektor a původně se prodával ve 2 verzích, které se lišily právě přítomností WWAN modulu/karty. Objednal jsem modul Sierra AirPrime MC7710, který dle specifikací podporuje i 4G připojení včetně frekvencí používaných mobilními operátory v ČR – vše je velmi jednoduché, na boku notebooku nad čtečkou paměťových karet se nachází čtečka SIM karty. Jediný problém činila kompatibilita s operačním systémem Windows 10, zkusil jsem tedy nainstalovat starší Windows 7 a poté upgradovat na desítky, k mému překvapení vše funguje skvěle, jediná věc, na kterou se musí myslet je ta, že SIM kartu musíte vložit před zapnutím notebooku a při běhu ji nevyndávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *